Scandalos Music
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Scandalos Music


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ce parere aveti despre tara asta?

In jos 
+10
SCH
arnold
HULI
dance4life
gicapeshte
Smutty
Loial
ik
Razvan
Sisu
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime06.07.07 8:34

Asta e umor negru in cel mai bun caz.Nu stiu ce e asa de greu de inteles.Si n-am spus ca imi pare rau ca sunt roman sau ceva de genul.
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime06.07.07 14:36

nici acuma nu am inteles

daca mi-ai fi zis duma asta in fatza, ai rade singur.. ca nu vad ce vrei sa zici, nu are sens
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime06.07.07 17:41

asta e DOAR parerea ta ca nu are sens. un sens ar putea fi asta: ca Romania este o tara frumoasa din p.d.v geografic,turistic etc. dar ca uneori oamenii care locuiesc aici (romanii evident) iti lasa un gust amar(cred ca nu e cea mai fericita exprimare da ma rog), te dezamagesc etc. Ceva de genul .Si ce vrei sa zici cu "daca mi-ai zice duma asta in fata ai rade singur"?
Daca e o "duma" asa penala cred ca poti sa razi si in fata PC-ului .
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime07.07.07 5:27

nu a fost penala chiar aia e.. a fost seaca la inceput
dar acum inteleg ce vrei sa zici.. nu ma dezamagesti, stiu ca sint putini care vad lucrurile altfel decat "drept", + civilizatie alea alea cam putini pe la noi printre oamenii obisnuiti pentru ca deja traiesc in sistemul ala de ani de zile si un alt lucru e ca pe afara peste tot s-a modernizat lumea, dar la noi cum e mai rau s-au modernizat, nu mai au gusturi, le amesteca toate deampulea in aceeasi oala..

dar daca zici ca uneori iti lasa un gust amar, ce anume de dezamageste cel mai mult la romani?
Sus In jos
SCH
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
SCH


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 05/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime07.07.07 18:15

Loial a spus:''dar tot ma intorc la anu, incerc sa ma restabilesc din nou.. si sper cu timpul sa ma mut intr-un oras mai mare. cluj, timisoara ceva.. in sud lumea e mai de cacat, inca ardelenii mai sint cum sint, mai au ospitalitate in ei''

vreau sa argumentezi putin de ce cineva din Bucuresi (ca mine), Ploiesti, Pitesti sau alt oras din sud e ''mai de cacat'' decat cineva din Ardeal
eu iti pot da multe argumente ca este exact invers dar astept sa vad ce ai tu de zis Wink
Sus In jos
dance4life
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
dance4life


Numarul mesajelor : 5
Varsta : 44
Localisation : constanta
Data de inscriere : 01/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime07.07.07 22:00

nem tu dom Very Happy
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime07.07.07 23:00

ma.. acuma sincer am gresit, n-a fost frumos sa judec
pentru ca sint exceptii printre fiecare

dar oamenii din sud sint mai neatenti, mai lacomi, ar impartii painea cu tine pe banii tai Smile eu stiu, sincer nu imi vin acum in cap pentru ca e si un bucurestean aici cu mine care mi-e tovaras, se poarta bine in jur..

dar nu sint singurul care crede ca astia din sud va apreciati prea mult, sinteti niste.. Smile si de ce oare e asa? reputatia asta la voi? nu recunoasteti nimic, incaodata voi sinteti curati Smile
Sus In jos
SCH
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
SCH


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 05/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime08.07.07 2:45

Vad ca ai tricoloru' la avatar, asta inseamna tot de la giurgiu pina la baia mare si de la arad la constanta
Imi pare rau ca faci diferente intre romani (doar romani alte mminoritati nu intra in categoria asta), problema e ca noi astia ''sudisti'' din bucuresti vedem viata putin altfe o traim la o alta intensitate e un ritm ceva mai rapid. Ospitalitate si pace , buchete de flori, confetti,inimioare roz bla bla bla n-=o sa vezi in bucuresti, dar cu siguranta o sa gasesti oameni cat se poate de cinstiti si corecti, care nu se apreciaza mai mult decat e cazul. E ora 3 43 dimineata, sunt sub influenta apei plate si scriu pe forum despre discrepantele carese fac intre locuitorii aceleiasi tari.
Pot scrie n cauze pentru care banatul si ardealul nu sunt cu nimic mai presus decat sudul tarii, ba chiar la un moment dat cu un level mai jos
Sus In jos
Flow
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Flow


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 36
Localisation : Ploiesti
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime08.07.07 16:34

Tara e frumoasa...Pacat ca e locuita...Sincer!Idea
Sus In jos
http://www.myband.ro/re-mix
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime09.07.07 5:42

de la satu mare incepe.. nu baia mare Smile dar in fine..

eu zic ca Ardealul si Banatul face toata Romania
Moldova e prea saraca, iar Oltenia si Dobrogea isi fute timpu degeaba in favoarea României, iar Bucurestiu cheltuie toti banii
daca s-ar despartii voi ati "emigra" la noi.. pentru ca voi sinteti mancati fara noi, cum poti sa zici ca e la un nivel mai jos? ce produceti voi ma? ce sinteti in stare sa faceti pe spatele vostru? ai fost vreodata prin Ardeal sau Banat sa vezi diferentza de clasa? sa te uiti la caractere (nu la.. pe asta atit il duce capu, sint mai jmeker ca el si tu n-ai jumate din cate are el pe numele lui chiar daca esti constient)

si lasand astea la o parte ai si tu dreptate ca sint peste tot in lume oameni buni si cat se poate de cinstiti cu cei din jur si nu as vrea sa se desparta România sau ceva de genu.. si nici nu vreau sa ajung la discutii mai intense pentru ca.. cum am zis voi sinteti aia curati si va vedeti numai pe voi in fatza (dar tzine cont de ce am zis mai sus pentru ca e adevarata treaba cu cine ridica nivelul tzarai si cine o strica si intr-o zi daca vrei sa vezi treburile exact cum stau ai sa-mi dai dreptate in mare despre ce am vrut eu sa zic aici) si sint mandru ca m-am nascut român, la fel ca si tine probabil, si milioane de români din toata tzara!

România daca vrea o scapare, trebuie sa ceara ajutor de la Europa, si pentru cel putin un an de zile sa fim condusi de ei! punct!
Sus In jos
Smutty
Derbedeu
Derbedeu
Smutty


Numarul mesajelor : 162
Varsta : 34
Data de inscriere : 29/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime10.07.07 2:42

Razz la lupta vitejii mei ....cheers


Salvati romania

Ce instigator sunt....apropo: prea multe vorbe dar putine fapte Wink
Sus In jos
HULI
Student la bordel
HULI


Numarul mesajelor : 300
Varsta : 36
Localisation : La Malul Marii Negre
Data de inscriere : 01/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime10.07.07 13:01

Gigi Becali e viitoru Romaniei:joker: lol!
Sus In jos
http://www.la-famila.ro
SCH
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
SCH


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 05/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime10.07.07 19:22

Ardealu si Banatu clasa muncitoare ah Smile)) hai man asta deja e orgoliu. Macar oltenii sau moldovenii nu spun Nem TU Dom cand ii intrebi ceva pe romaneste.
Mi sa intamplat sa fiu in Banat si sa fiu primit frumos de lume pina cand au vazut numaru de inmatriculare care incepea cu B , brusc si-au chimbat comportamentu...zsuperrr menatlitate sunteti cei mai buni Wink
In toata Europa e la fel toti care locuiesc in provincii privesc cu reticenta capitala de la Paris pina la Moscova.
Peste tot exista orgolii si sentimentu ca ei sunt cei mai buni dar nu prea o demonstreaza.
cat despre Timisoara...care din cauza policlinicii din acelasi orash au vopsit autobuzele intr-o culoare des intalnita la damele de companie...este un alt exemplu de zsuperrr mentalitate
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime12.07.07 15:26

Citat :
Peste tot exista orgolii si sentimentu ca ei sunt cei mai buni dar nu prea o demonstreaza.

ai dreptate

deocamdata am vorbit fara sa dau de (prea multi e mult zis) astia din SUD, cand am sa-mi fac o parere generala am sa ti-o zic..
Sus In jos
anonim
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
anonim


Numarul mesajelor : 63
Varsta : 36
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime13.07.07 8:51

Buna intrebare.
Sincer nici nu prea stiu cu ce sa-ncep...
Hai sa va spun mai intai ce am patit acum o saptamana.Cred ca stiti cu totii ca acum o saptamana [aproximativ] s-au afisat rezultatele examenului de BACALAUREAT, m-am uitat si eu cand le-au adus si am ramas socat.Am observat cu stupoare ca picasem la Proba A [Limba si Literatura Romana] si la proba de matematica, in timp ce niste bucati de la mine din clasa care n-au facut in viata lor sport ... au luat la proba de sport 9 si 10.Bun, am zis ca poate asa a fost desi stiam si ca facusem peste 5 la cele doua probe picate.Cum in Romania,daca ai pile aflii totu' l-am rugat pe tata sa sune un prieten de la Minister sa se intereseze daca, chiar alea au fost notele mele...dupa ceva vreme a primit un telefon in care i s-a spus cum ca eu defapt am luat 5 la romana si peste 5 la matematica,dar mi-au trecut 4.20 si respectiv 4.70 deoarece nu am cotizat ca si restul elevilor din liceu...
In concluzie...eu am umblat pe-afara...9 ani din 19 am stat numai in strainatate .. si sunt de parere ca, avem o tara frumoasa, unele peisaje sunt superbe dar conducerea si unii locuitori sunt de kkt.Eu inca astept ziua in care Romania o sa fie gen Elvetia...
Sus In jos
gicapeshte
Platica
Platica
gicapeshte


Numarul mesajelor : 53
Localisation : plopeni
Data de inscriere : 01/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime13.07.07 11:47

anonim a scris:
am luat 5 la romana si peste 5 la matematica,dar mi-au trecut 4.20 si respectiv 4.70 deoarece nu am cotizat ca si restul elevilor din liceu...


banii care mi-au fost dati de parinti pentru "cotizatie"..i-am baut:D
dar la noi nu s-a tinut cont de cine a dat si cine nu caci am luat...big time!
Sus In jos
underground_girl
de-ajuns...
underground_girl


Numarul mesajelor : 115
Localisation : printre nori de fum...
Data de inscriere : 13/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime13.07.07 13:42

imi place Romania, dar urasc a noastra natie Very Happy
Sus In jos
SCH
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
SCH


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 05/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime13.07.07 22:19

underground_girl a scris:
imi place Romania, dar urasc a noastra natie Very Happy

neah exagerezi avem o natie cel putin normala doar ca imprejurimile nu au fost cele mai fericite
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime17.07.07 7:18

daca ati pleca din tzara asta de ce v-ar fi dor sa faceti?
Sus In jos
underground_girl
de-ajuns...
underground_girl


Numarul mesajelor : 115
Localisation : printre nori de fum...
Data de inscriere : 13/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime17.07.07 10:21

n-am fost crescut sa m-aplec dupa fructele altora,
dar sunt crescut sa bag mana in buzunarul altcuiva Smile))) [nicidecum, dar suna bine Very Happy]
Sus In jos
Sisu
V.I.P.
V.I.P.
Sisu


Numarul mesajelor : 859
Varsta : 34
Localisation : Austria
Data de inscriere : 28/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime17.07.07 13:50

sa beau:))
Sus In jos
http://www.scandalosmusic.com
anonim
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
anonim


Numarul mesajelor : 63
Varsta : 36
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime18.07.07 13:31

Loial a scris:
daca ati pleca din tzara asta de ce v-ar fi dor sa faceti?
frate buna intrebare ... foarte buna ... pai iti dai seama cred ca dupa ani de zile ... mi-ar fi dor si de manelarii astia din cartier ... care sufera atata de haine originale si pula mea Very Happy
de caini, de comunisti, de aurolaci, de cersetori, de mizerie, de praf, de gunoaie, de autobuzele astea naspa, de pizdele bune,
de pizdele proaste, mi-ar fi dor sa sar la metrou fara bilet si sa m-alerge gardianu' etc. etc. etc. Very Happy
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime20.07.07 2:45

complect de acord, dar asta e doar dorul de casa.. ca esti in strainatate si incepi sa zici ca in Romania asea ca asea.. si tot asea era mai bine (parca).. pana cand vi cum zici tu.. dupa ani de zile acasa (nu mai un copil) cu pretentii mai mari de la viata, ai vazut ca se poate.. ai vazut cu ochii tai pe unde ai umblat departe de tzara cu dorul de casa, ca se poate schimba in mai bine foarte multe, dar ajungi acasa.. si tot ce ai lasat in spate, tot in spate au ramas, mai imbatrinite, mai invechite, si totusi te mai simti strain cu oamenii, esti cu alte pretentii.. ce conditii ai sincer in Romania?

esti la restaurant.. mai vrei paine? plateste
priza in baie n-ai Smile
vrei sa obtii ceva de la institutiile astea de guvern cum s-ar convenii normal.. plateste

nu mai imi vin acuma in cap, dar crede-ma ca sint destule..

ba baieti.. care sinteti plecati in strainatate si vreti sa va intoarceti dupa ce faceti bani, facetii cat mai repede
caci daca plecati acuma cu suma frumusica e echivalent cu dubla suma pe care o stringeti peste 2 ani in Romania!
Sus In jos
sesky
P.C.R
P.C.R
sesky


Numarul mesajelor : 82
Varsta : 43
Localisation : madrid
Data de inscriere : 29/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime25.07.07 16:21

ai dreptate coaie cu dorul de tara....io am 7 ani de cind sunt plecat si primul an am crezut ca mor,,si zic asta pe bune,nu era noapte ca sa nu ma gindesc unde as fi fost ce as fi facut cite sticle as fi dus Smile etc etc etc cu tovarasii cu care am copilarit,,e greu, dar dupa primul concediu mi-am dat seama ca nu e chiar asa,ca viatza tre sa mearga inainte si ca trebuie sa ne-o facem cu mana noastra sa nu o lasam sa curga ,sa luptam ,,si am descoperit ca in viatza e vorba doar de *bani*nu de coruptie nici de presedinti muisti ,nici de primari poponari-doar de bani coaie -ai bani ,esti bun si traiesti bine oriunde in lume -trebuie doar sa urmaresti banu coaie **banu** nu-ti convine salariul mizerabil de 5000000 lei,rupe-i botu la patron si te-ai facut cu bani:) si tot asa...urmareste banu

cu respect...tovarasul..

sesky
Sus In jos
http://www.restaurantebaviera.galeon.com
Vizitato
Vizitator




Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime25.07.07 18:23

KKt faza cu banii sesky
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce parere aveti despre tara asta?
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ce parere aveti despre?
» Despre Romania,despre noi,despre droguri si alte murdarii
» Cenzurah - Despre
» :: Discutii despre battle ::
» Discutii despre battle.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Scandalos Music :: România tara tuturor posibilitatilor :: Discutii-
Mergi direct la: