Scandalos Music
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Scandalos Music


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!

In jos 
+31
Reebok
shobby_gangsta_rap
P1lu
banda
ttweetyx
roxxxy
cristiano
blinky182
AcaDeMic
percezitia
marihoney
Cabas
unu_in_plus
crystyna_drd
Guess_who
spirydush
mikxu_sisu jr
RuxXx
anonim
gangsta_girl
underground_girl
Cavy
arnold
Flow
Ryuu
HULI
Loial
Sisu
Smutty
gicapeshte
Caddy
35 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra este...?
B.U.G. Mafia
Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_lcap17%Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_rcap
 17% [ 13 ]
Sisu si Puya
Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_lcap42%Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_rcap
 42% [ 32 ]
Parazitii
Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_lcap26%Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_rcap
 26% [ 20 ]
Codu' Penal
Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_lcap9%Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_rcap
 9% [ 7 ]
Zale
Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_lcap1%Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_rcap
 1% [ 1 ]
C.T.C.
Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_lcap5%Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_vote_rcap
 5% [ 4 ]
Total voturi : 77
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
underground_girl
de-ajuns...
underground_girl


Numarul mesajelor : 115
Localisation : printre nori de fum...
Data de inscriere : 13/07/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime05.08.07 10:14

daca u erau ei erau para sau altii, stai chill, au avut norocul sa fie...


pardon sa nu uitam de deceneu si racla Wink
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime05.08.07 10:55

putini au noroc din asta in viata!
Sus In jos
Guess_who
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Guess_who


Numarul mesajelor : 1
Varsta : 35
Data de inscriere : 26/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime26.08.07 16:33

b.u.g mafia, la familia si parazitii
Sus In jos
crystyna_drd
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
crystyna_drd


Numarul mesajelor : 22
Localisation : timisoara
Data de inscriere : 27/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime27.08.07 20:02

Sisu & Puya...parerea mea, si restu' trupelor sunt foarte bune dar personal ii prefer pe ei.
Sus In jos
unu_in_plus
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
unu_in_plus


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localisation : Oradea ,hometown Vadu Crisului
Data de inscriere : 28/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime28.08.07 23:25

fratilor ... sunteti stricati de cap care asculta B.U.G. Mafia ,sunteti comerciali ,dava-n sloboz ,nu stiti sa apreciati inca o trupa buna precum Parazitii sau La Familia ,pacat ca nu ai pus in topuri si pe cei de la VeritaSaga:cry: sunt chillout,iar mie-mi place la nebunie piesele lor ,e ceva nou in Hip Hop dupa parerea mea ,astept si comentariile voastre despre cei care au auzit de VeritaSaga.
Sus In jos
http://unu-in-plus.hi5.com
Vizitato
Vizitator




Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime29.08.07 1:19

unu_in_plus a scris:
fratilor ... sunteti stricati de cap care asculta B.U.G. Mafia ,sunteti comerciali ,dava-n sloboz ,nu stiti sa apreciati inca o trupa buna precum Parazitii sau La Familia ,pacat ca nu ai pus in topuri si pe cei de la VeritaSaga:cry: sunt chillout,iar mie-mi place la nebunie piesele lor ,e ceva nou in Hip Hop dupa parerea mea ,astept si comentariile voastre despre cei care au auzit de VeritaSaga.


nu stiu cat de chillout sunt dar am o intrebare pt tine : cand ai zis a e ceva nou in hip-hop la ce te refereai? la stilul lor de muzica? sau la vechimea trupei ca am niste dubii.

Cat despre Mafia cam toti am crescut cu ei era nebunie acum cativa ani si chiar daca acum sunt "comerciali" eu zic ca merita respectati pentu ce au facut pentru hip-hop.
Sus In jos
unu_in_plus
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
unu_in_plus


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localisation : Oradea ,hometown Vadu Crisului
Data de inscriere : 28/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime29.08.07 1:58

Da la genul de muzica ma refeream ,e ceva misto ,hip hop cu instrumentale de muzica sinfonica ,ritmurile sunt intr-o concordanta super misto si perfecte ,si sa nu uitam rimele spuse din suflet "VeritaSaga nu se asculta ,se simte " ,si imi pare rau sa te contra zic ,dar eu pe B.U.G. Mafia nu am cum sa-i respect ,pt ca dupa parerea mea nu merita sa ii numesc rapperi adevarati ,dat fiind faptul ca aproape in fiecare piesa se lauda ce bazati oameni sunt ei si ca sunt foarte vulgari ! un om capabil si pe care il duce mintea ,ar putea face un hip hop mult mai tare si fara atatea vulgaritati ex. B.U.G. Mafia ,cu un limbaj mult mai bine dezvoltat si explicit !pentru mine ,o trupa ca si B.U.G. Mafia ,nu ar trebui respectata !pt ca nu stiu numai sa se laude cu toate prostiile (la fel ca si manelistii) ,si asta au facut tot timpul !daca vrei sa asc un nou gen de rap si misto asculta Ciuraru ,dar dupa parerea mea ,cel mai mult respect merita trupa Parazitii ,fara suparare !cate premii a adus Parazitii in lumea hip hopului romanesc ,si pe locul 2 as pune bine inteles pe La Familia ,pt ca au un limbaj adevarat si explicit ,si sunt foarte realisti ,respect pt aceste 2 trupe romania !
Sus In jos
http://unu-in-plus.hi5.com
Vizitato
Vizitator




Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime29.08.07 5:49

Stiu Verita Saga si-mi place.Cat despre Mafia nu stiu unde vezi tu ca se lauda atat de mult.In fine eu oricum am specificat ca merita respect pentru ce au facut pentru hip-hop-ul romanesc si continui sa sustin asta.Ca nu-ti plac ca sunt vulgari? Asta mi se pare aiurea rau de tot si da-mi voie sa te contrazic Parazitii (care este si trupa mea preferata) sunt de 2-3 ori mai vulgari decat Mafia.
Sus In jos
unu_in_plus
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
unu_in_plus


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localisation : Oradea ,hometown Vadu Crisului
Data de inscriere : 28/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime29.08.07 9:29

Parazitii nu cred ca sunt la fel de vulgari la fel ca si in pielele de la B.U.G. Mafia - Anturajul sau B.U.G. Mafia - fata-n fata si mai sunt si alte piese ,eu lucrez in muzica de 2 ani de zile ,cenzurez pt un post de radio national ,si dintre toate piesele cenzurate ,cel mai mult am stat la piesele de la B.U.G. Mafia si le-am studiat destul de mult amandoua trupele ,in schimb Parazitii sunt mult mai realisti si mai adevarati ,au rime mult mai valabile.
Sus In jos
http://unu-in-plus.hi5.com
HULI
Student la bordel
HULI


Numarul mesajelor : 300
Varsta : 36
Localisation : La Malul Marii Negre
Data de inscriere : 01/07/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime29.08.07 11:50

Fosta formatie La Familia,consider eu
Sus In jos
http://www.la-famila.ro
unu_in_plus
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
unu_in_plus


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localisation : Oradea ,hometown Vadu Crisului
Data de inscriere : 28/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime29.08.07 12:07

Consideri gresit !ei tot o mare familie au ramas ,si tot acelasi nume il pastreaza ,daca nu ai observat si in piesele lor astea mai noi ,tot La Famile considera ca se numesc.
Sus In jos
http://unu-in-plus.hi5.com
Vizitato
Vizitator




Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime29.08.07 12:36

Scuza-ma dar eu am impresia ca nici nu prea cunosti piesele lu' Mafia.Daca Anturajul si Fata-n fata sunt cele mai vulgare piese pe care le stii ce sa mai zic de Limbaj de cartier,Cuvinte Grele,Fete Suspecte. Alea cum ti se par, light?
Cu La Familia s-a terminat daca o luam practic,adica cu numele asta ma refer.Degeaba se considera ei cum vor pana una alta sunt Sisu&Puya.
Sus In jos
unu_in_plus
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
unu_in_plus


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localisation : Oradea ,hometown Vadu Crisului
Data de inscriere : 28/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime29.08.07 12:46

Precum am precizat ,nu prea ascult B.U.G. Mafia ,si eu alea 2 piese le-am auzit de la ei ,si mi-am dat seama ca sunt foarte vulgari ,si faza cu La Familia ,ai dreptate ,si inca ceva ,eu aici mam luat mai mult dupa genul in care canta trupelor respective ,si nu prea mam luat dupa vechimea lor ,dupa mine cel mai mult conteaza rimele,linia melodica din piese si inteligenta cu care sunt produse acestea.
Sus In jos
http://unu-in-plus.hi5.com
Caddy
Bug Mafia
Bug Mafia
Caddy


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 35
Data de inscriere : 30/06/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime31.08.07 20:35

Chiar trebuie ca pe orice topic sa va luati de Mafia?Unii dintre voi?Frate scandalu s-a dus gata obisnuiti-va cu gandul asta...eu zic ca au gresit ambele formatii...cat despre comparatia Mafia vs Parazitii,faza e ca nu exista nicio comparatie...pt ca fiecare canta despre cu totul altceva...cat despre vulgaritate eu zic ca Parazitii injura mai mult ca Mafia...si asta se poate demonstra...nu mai criticati atat...ascultati ce va place si atat!
Sus In jos
http://www.totuldesprefilme.blogspot.com
Caddy
Bug Mafia
Bug Mafia
Caddy


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 35
Data de inscriere : 30/06/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime31.08.07 20:38

unu_in_plus a scris:
fratilor ... sunteti stricati de cap care asculta B.U.G. Mafia ,sunteti comerciali ,dava-n sloboz ,nu stiti sa apreciati inca o trupa buna precum Parazitii sau La Familia ,pacat ca nu ai pus in topuri si pe cei de la VeritaSaga:cry: sunt chillout,iar mie-mi place la nebunie piesele lor ,e ceva nou in Hip Hop dupa parerea mea ,astept si comentariile voastre despre cei care au auzit de VeritaSaga.

Te rog sa te calmezi cu afirmatiile de genu...asculta ce iti place in cazu de fata Parazitii si lasa-ne si pe noi sa ascultam ce ne place...ai vreo problema ca ascult Mafia?Nu imi zi tu mie ca sunt stricat la cap ca asta e o jignire pt toti fanii Mafia...si care ai facut-o gratuit fara sa iti zica nimeni nimic si ramai ontopic

si apropo ca ziceai ca lucrezi la un post de radio national...unde pula mea sunt melodiile alea care le cenzurezi tu?ca de prin 2000 n-am mai auzit hip-hop romanesc la radio...asa din ani in paste mai baga cate o piesa
Sus In jos
http://www.totuldesprefilme.blogspot.com
unu_in_plus
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
unu_in_plus


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localisation : Oradea ,hometown Vadu Crisului
Data de inscriere : 28/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime01.09.07 11:13


Ascultata vinerea seara Radio Transilvania "Traieste Transilvara" !Ascultati emisiunea "Radio discoteca" , o emisiune realizata de DJ Adi Filip ,pt dedicatii luati ID-ul : djadifilip@yahoo.com.Intra pe pagina de web www.radiotransilvania.ro , si apoi da clik sus pe Oradea scris cu rosu. .... si daca o sa-i ceri Dj-ului B.U.G. Mafia o sa bage ,stai linistit ,sti ca unele posturi de radio sunt mai varza ,am auzit si eu la o emisiune de la Kiss FM la o emisiune ,pe unu care a cerut sa bage Parazitii - Jos Cenzura ,si cretinu ala de DJ ia inchis telefonu ,dar stai lin ,la acest post de radio pt care cenzurez ,daca o sa vrei hip hop ,hip hop baga .... daca mai vrei sa afli ceva ,sau te mai intereseaza ceva ,anunta-ma ....
Sus In jos
http://unu-in-plus.hi5.com
HULI
Student la bordel
HULI


Numarul mesajelor : 300
Varsta : 36
Localisation : La Malul Marii Negre
Data de inscriere : 01/07/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime01.09.07 19:51

am vazut ca la tv tot "la familia" ii numesc chiar acum recent pe utv la o reclama
Sus In jos
http://www.la-famila.ro
Sisu
V.I.P.
V.I.P.
Sisu


Numarul mesajelor : 859
Varsta : 34
Localisation : Austria
Data de inscriere : 28/06/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime01.09.07 19:54

pai ei sunt la familia chiar daca nu mai am numele dar tot la familia sunt..tot in familie
Sus In jos
http://www.scandalosmusic.com
HULI
Student la bordel
HULI


Numarul mesajelor : 300
Varsta : 36
Localisation : La Malul Marii Negre
Data de inscriere : 01/07/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime01.09.07 20:03

da stiu treaba dar vroiam sa subliniez faptul ca la tv tot asa li se spune
Sus In jos
http://www.la-famila.ro
Sisu
V.I.P.
V.I.P.
Sisu


Numarul mesajelor : 859
Varsta : 34
Localisation : Austria
Data de inscriere : 28/06/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime01.09.07 20:04

e bine ca lumea îi vede tot la familia Smile
Sus In jos
http://www.scandalosmusic.com
unu_in_plus
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
unu_in_plus


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localisation : Oradea ,hometown Vadu Crisului
Data de inscriere : 28/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime01.09.07 20:32

in sfarsit imi da cineva dreptate ca tot La Familia a ramas .... \Very Happy/
Sus In jos
http://unu-in-plus.hi5.com
unu_in_plus
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
unu_in_plus


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localisation : Oradea ,hometown Vadu Crisului
Data de inscriere : 28/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime01.09.07 20:34

Ma bucur ca cineva dreptate ca tot acest nume le-a ramas de La Familia \:d/
Sus In jos
http://unu-in-plus.hi5.com
HULI
Student la bordel
HULI


Numarul mesajelor : 300
Varsta : 36
Localisation : La Malul Marii Negre
Data de inscriere : 01/07/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime01.09.07 21:55

speram ca vor fii impreuna pe viitor ca asa nu prea este La Familia
Sus In jos
http://www.la-famila.ro
unu_in_plus
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
unu_in_plus


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localisation : Oradea ,hometown Vadu Crisului
Data de inscriere : 28/08/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime02.09.07 0:42

ai dreptate .... in fazade acuma ... ii mai mult Puya de cat Sisu
.... Sad
Sus In jos
http://unu-in-plus.hi5.com
HULI
Student la bordel
HULI


Numarul mesajelor : 300
Varsta : 36
Localisation : La Malul Marii Negre
Data de inscriere : 01/07/2007

Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime02.09.07 18:57

da....
Sus In jos
http://www.la-famila.ro
Continut sponsorizat





Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!   Cea mai buna formatie dupa parerea voastra! - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cea mai buna formatie dupa parerea voastra!
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Arssura (spuntetiva parerea despre acest MC:)
» VOTATI POZA VOASTRA PREFERATA
» Ce v-ati dori sa scrie pe piatra voastra de mormant???
» Moni-K - Shot dupa shot (ALBUM)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Scandalos Music :: Hip Hop :: Hip Hop Românesc-
Mergi direct la: