Scandalos Music
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Scandalos Music


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ce parere aveti despre tara asta?

In jos 
+10
SCH
arnold
HULI
dance4life
gicapeshte
Smutty
Loial
ik
Razvan
Sisu
14 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Sisu
V.I.P.
V.I.P.
Sisu


Numarul mesajelor : 859
Varsta : 34
Localisation : Austria
Data de inscriere : 28/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime28.06.07 17:36

vreau sa aud niste pareri
Sus In jos
http://www.scandalosmusic.com
Razvan
ToT in Familie
ToT in Familie
Razvan


Numarul mesajelor : 41
Varsta : 31
Localisation : Slatina-OLT
Data de inscriere : 29/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime29.06.07 9:38

De kkt avand in vedere faptu ca justitie e de tot kktu , ministerul invatamantului m a convins ca e de tot kktu:))) aproape tot e de tot kkt .,, stiti ce au zis americanii despre noi: o trupa de hh intr o tara de kkt deci nu v am facut de ras" .
Sus In jos
http://www.5wwwww5.com/razvanmox/
ik
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 29/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime29.06.07 18:01

tara de tot rasu.............tipica politicienilor din ea:scratch:
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime30.06.07 6:38

tot sistemul e nasol..
iar romanii traiesc cum pot, mai cu bunul simtz pe care il mai au, altii cu tziganism din ala jegos
sint orase in care chiar nu ai ce face.. dau exemplu satu mare
acum 7 ani cand am plecat din tzara, existau vreo 5 discoteci,2 sau 3 strip cluburi, 3 cinematografe, lume pe afara.. nu trafic mare de masini, si era deschis strandul.. marea atractie vara.
m-am intors acasa acum 7 luni si am stat vreo 4..
o singura discoteca, nici un cinema, centrul probabil mai dragutz.. cu terase si una alta.. vreo 6 strip cluburi (care necesita bani.. nu pentru tinarul cu daca daca are 500 mii cand merge sa se distreze), sint numai 0peste 2000 taxiuri intr-un orasel cu 5 semafoare maj. tineri de virsta mea plus restu, lumea mai tziganoasa, inculta, multi au ramas la mentalitatea pe care o aveam la 14 ani (adica sa-si faca de cap deampulea.. care dupa o virsta nu mai poti gandii asea, trebe mai responsabil), o gramada magazine mici de constructii si reclame si banci in locul alimentarelor. au inceput sa apara magazine mari ca si pe afara care omoara biznesurile mici.

nu stiu ce sa zic.. batrinii habar nu am cum traiesc printre tinerii aia prosti. n-au pic de respect. romania te poate strica de cap daca te iei dupa "ciurda" caci numai tzaranii vad drept

dar tot ma intorc la anu, incerc sa ma restabilesc din nou.. si sper cu timpul sa ma mut intr-un oras mai mare. cluj, timisoara ceva.. in sud lumea e mai de cacat, inca ardelenii mai sint cum sint, mai au ospitalitate in ei
Sus In jos
Sisu
V.I.P.
V.I.P.
Sisu


Numarul mesajelor : 859
Varsta : 34
Localisation : Austria
Data de inscriere : 28/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime30.06.07 11:45

categoric...ce îi în america nu se compara deloc cu românia sau austria...mi-as dori sa vin si io în america la anu sa vad cum e p`acolo
Sus In jos
http://www.scandalosmusic.com
Razvan
ToT in Familie
ToT in Familie
Razvan


Numarul mesajelor : 41
Varsta : 31
Localisation : Slatina-OLT
Data de inscriere : 29/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime30.06.07 12:34

loial o parere foarte buna..de exemplu aici la mine:)))) cand facem galagie (si facem mereu) ies astia pe geam mai batrani si ne spun sa nu ne mai bagam pl sa nu mai futem toata ziua:))) si raspunsul bineinteles ca nu e unu cu respect.ori nu i baga in seama ori zic : lasa ma ma draq in pace ca ma joc:)))) .si apoi toti dau cu fuga cand vin comunitarii sau mascatii.de multe ori vin mascatii ca noi cand ne jucam spargem geamuri:D .deci prostia la unii domina..si acu ca sa ma laud: niciodata n am avut probleme cu garda in privinta asta pt ca am raspuns cu respect.doar in discoteci am avut:)) deci cum ai spus si u : acum se practica tiganismul jegos.
Sus In jos
http://www.5wwwww5.com/razvanmox/
Smutty
Derbedeu
Derbedeu
Smutty


Numarul mesajelor : 162
Varsta : 34
Data de inscriere : 29/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime01.07.07 4:25

O tare de presedinte..pardon de KKt .....toti stim de ce e asa cred ca nu trebuie sa argumentez Wink ....de schimbat noi nu puteam face nimic,numai prin muzica avem o sansa , asa ca pune-ti mana pe MIC si dati REC la programu vostru cu care trageti Wink , poate sa va rezolva insa ceva cu ONG lu puya Wink...hai bafta afro
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime01.07.07 7:38

da.. asa mediatizat e hip hopu in tzara ca toti asculta si sa ma opresc aici mai bine..

se mai ridica benzina, laptele, painea? trebe iesit in strada ce pula mea.. adica pe spatele cu-i e tzara asta?
dar asa de prost stau romanii financiar ca nu le mai arde de nimic, nu ca nu le arde poate.. nu-i mai duce capu, se simt prea jos.. ca nu li se falfaie la parlamentari de ei
dar stai sa-i ameninti locu acolo pe fotoliu.. sa vezi cum se poate schimba orice in folosul tau

la noi nu mai e cazul de vorbe, e timpu sa se treaca la fapte..
si sint atitia care urasc sistemul asta, si ar face orice.. dar trebuie impinsi de la spate, ca nu mai au sperantza.. asta lipseste si vointza.

un guvern e fix pula pe linga popor, singurul lucru care il poate face e sa emigreze (nu noi) daca ceva nu le convine, noi ne rupem oasele si pe ei ii doare in pula.. caci dupa o vacantza de lux mai poti sa te gandesti la oamenii mici?

as putea fi mai rau ca Tzepes cu din astia Smile dar trebuie sa ai in spate oamenii potriviti, ca daca ai puterea ti se urca la cap.. si nu stii cand pici, si vrei sa tragi si la tine caci cine oare cand o sa mai ajungi.. de aia trebe dictatura modernizata
Sus In jos
gicapeshte
Platica
Platica
gicapeshte


Numarul mesajelor : 53
Localisation : plopeni
Data de inscriere : 01/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime01.07.07 16:30

o tara in care poti sa faci tot ce vrea pula ta...bani sa ai!
fie ca vii de jos sau nu, daca ai ajunge intr-un cerc de putere, sunt convins ca nu te mai gandesti la altii...ci doar la tine

sa nu-ti pese de nimeni,decat de cei care merita!
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime01.07.07 23:00

vrei sa zici ca la "oamenii mici"

dar din vorbe in vorbe solutii se gasesc fratele meu.. treaba e cine se baga se le aplice, sa se riste pentru tzara si popor
Sus In jos
gicapeshte
Platica
Platica
gicapeshte


Numarul mesajelor : 53
Localisation : plopeni
Data de inscriere : 01/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime02.07.07 0:03

Loial a scris:
vrei sa zici ca la "oamenii mici"

treaba e cine se baga se le aplice, sa se riste pentru tzara si popor


nu cred ca la momentul actual s-ar putea isca o revolutie...daca la asta te refereai
Sus In jos
Smutty
Derbedeu
Derbedeu
Smutty


Numarul mesajelor : 162
Varsta : 34
Data de inscriere : 29/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime02.07.07 1:56

cheers ma autoproclam king intr-o revolutie....contati pe mine Twisted Evil


Faceti ma cum v-am zis eu ca asta e singurul mod prin care se poate schimba ceva Cool ...............sau revolutieeeee Razz


LA LUPTA CAVALERII MEI affraid
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime02.07.07 7:42

ziceai ca..

gicapeshte a scris:
daca ai ajunge intr-un cerc de putere, sunt convins ca nu te mai gandesti la altii...ci doar la tine

sa nu-ti pese de nimeni, decat de cei care merita!

ce-i care merita.. familie, prieteni buni.. dar e vorba de cei din tzara asta "oamenii mici" care sint majoritarii, care pana la urma traiesc ca si tine pentru familie, si nu beneficieaza de nimic de la guvern pentru ca sint din neamul romanesc care formeaza tzara asta, ba mai mult am auzit ca ungurii cer cu tupeu din ala jegos tot felul de drepturi si statu le-a mai dat ca era inainte de aderarea in U.E.

ce vreau sa zic ca un om cu putere, bani.. (un om "curat") care sa se riste pentru viitorul tzarii (ce poate castiga el cand are tot ce ii trebuie in primul rand, decat o pagina in istorie pentru curaj si demnitatea fatza de poporul romanesc) poate sa piarda si ce are (si aici se da batut), daca nu e sustinut pana la capat de cine trebuie.. ca nu poti numai sa castigi, sa castigi impotriva lor, nu sint prosti ei.. iar pana sa ai poporu in spate cum a avut Basescu acum la referendumu asta si a facut un mare cacat dupa aceia, nu te intalnesti in fiecare an zic eu.. sint tot felul de tactici cum sa-i atragi in capcana pentru ca sint sigur ca nu sint asa de greu de atrasi

cum ii prind pe oameni cu dat de spaga de sute euro sau poate mii, asa poate sa-i toarne si pe deputati de luare de mita cu camera ascunsa, logic la o valoare mai mare..

revolutia nu ar ajuta cu nimic, ca nu ai pe cine sa pui in locul lor.. pe cine? sa se bage americanii in tzara noastra domnitori? am traii mai bine poate (dar sa stii ca pe sefu il intereseaza doar sa-i produci), dar ce facem cu istoria (de care sint mandru ca n-au uitat la greu ca sint frati romani), s-au luptat pentru tzara asta ca sa o tzinem intreaga, ca prin anii 2000 sa o dam cadou sau sa o vindem?
Sus In jos
dance4life
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
dance4life


Numarul mesajelor : 5
Varsta : 44
Localisation : constanta
Data de inscriere : 01/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime03.07.07 21:10

ce tzara !!!! noi traim intr-o tzara ???? wow !! chiar nu mi-am dat seama !!! deci in primul rand asta nu este o tzara !!! daca era o tzara traiam si noi mai bine ... nu ne mancam ca , cainii .... erau legi pentru toti , nu numai pentru cei cu bani ... daca scoti capul din nisip si spui ceva pac ajungi la parnaie ... nu e chiar asa frate ... romanii sunt prea prosti ca sa mai scoata un cuvant din gura ... lasa ca muncim ca idiotii , trece si ziua de azi .... vine ziua de maine ... sau resemnat ... traiesc ca niste cainii sa manance de la javrele alea mai mari .... trebuie sa facem ceva fratilor sa scapam de prostia asta care ne inconjoara si de mafiotii care traiesc pe langa noi ... nu stiu ce sa va mai spun dati-va si voi cu parerea .... e scandalos .... astept raspunsuri .... SCOATE-TI CAPUL DIN INTUNERIC ..... DESTEPTATI-VA ODATA
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime03.07.07 23:50

ca tine si ca mine gandesc sute de mii de romani.. ne trebuie o scanteie ceva.. dar daca ajungi "tu" sa faci ceva si ti se afla ceva naspa in spate te doboara repede..

ai dreptate ca nu mai este o tzara, pentru ca eu nu cunosc nici un patriot
cunosc doar din aia.. e misto Romania, pizde, chefuri.. 2 sapt, o luna, si inapoi "acasa" in strainatate ca s-au dus banii

toti romanii stiu cum sta treaba, mai ales aia mai mari.. care cunosc mai bine ce si cum se invarte si ce se da la populatie sa manance ca s-a intamplat defapt..

cu ce sa ne desteptam? explica-te mai bine.. adica vine intrebarea aia.. "ce sa ne facem?" Smile
Sus In jos
dance4life
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
dance4life


Numarul mesajelor : 5
Varsta : 44
Localisation : constanta
Data de inscriere : 01/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime04.07.07 20:49

ce ar trebui facut ... inlocuirea sistemului .... this system sucks... dar singur nu pot sa fac nimic .... ar trebui sa organizam niste intruniri sau ceva de genul asta sa incercam sa-i trezim pe romanasii nostrii ... parerea mea ....
Sus In jos
HULI
Student la bordel
HULI


Numarul mesajelor : 300
Varsta : 36
Localisation : La Malul Marii Negre
Data de inscriere : 01/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime04.07.07 21:09

Chiar ar fii o idee,pe bune si nu zic asta doar pt ca sunt prieten cu dance4life
Sus In jos
http://www.la-famila.ro
Sisu
V.I.P.
V.I.P.
Sisu


Numarul mesajelor : 859
Varsta : 34
Localisation : Austria
Data de inscriere : 28/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime04.07.07 21:11

dance4life a scris:
ce ar trebui facut ... inlocuirea sistemului .... this system sucks... dar singur nu pot sa fac nimic .... ar trebui sa organizam niste intruniri sau ceva de genul asta sa incercam sa-i trezim pe romanasii nostrii ... parerea mea ....

asta-i adevarul gol golut întradevar asa-e dar nu ai cum sa le schimbi Sad
Sus In jos
http://www.scandalosmusic.com
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime05.07.07 8:52

da ma.. sa fie acolo 20-30 de oameni, mai ales daca sint tineri.. (noua generatie.. televiziunea altfel aduce lucrurile la ochiu parlamentarilor, care totusi nu baga in seama tineretu)

cand se da o lege cum a fost asta cu masinile.. de costa asa de mult sa transcrii o masina, pentru ce? ca sa-si mai umple astia buzunarele, nu din cauza ca are motor mare si
ceva de genu.. trebuie facut greva.., da.. cu greva obtii multe probabil..

dar nu vad chestii de genu sa ajunga mai departe de vorbe in vint toate astea, trebuie oameni seriosi alaturati, facuta o campanie gen NU MAI DA SPAGA dar non-guvernamentala.. de populatie si sa denuntze oamenii la un numar de telefon pe toti astia care nu isi fac treaba (politisti, doctori, farmacisti, la primarie, de unde iti iei buletinu, pasaportu, permisu, la gaz, la curent, apa etc..) si cineva sa investigheze, oamenii sa vina si cu ceva dovezi poate.. si pac l-ai sanctionat, dat jos din functie.. depinde cati oamenii se mai pling din cauza respectivului pentru ca e corupt, sau se crede in vena

eu am ascultat partidu lui Becali odata la Nasu, i-a adus pe cei mai mari.. si mi-a placut cum au vorbit, solutzii logice pentru a ridica tzara asta.. care nu se fac, se tot amana, sau stau in loc.. am auzit ca avem banii primiti de la UE care stau in loc, nu stiu pe ce sa-i cheltuiasca (de unde sa-si bage mai mult in buzunar, si mai mult pe factura cand controlati)

vorbesc cam mult.. h Laughing
Sus In jos
dance4life
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
dance4life


Numarul mesajelor : 5
Varsta : 44
Localisation : constanta
Data de inscriere : 01/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime05.07.07 20:29

Sti, ai dreptate cu banii din UE , dar avem oameni prea idioti la putere .... Chiar am putea sa facem ceva sisule ... crede-ma .... Eu am cateva idei dar daca nu sunt sprijinit , singur nu pot face nimik ... 1 la 2000000 nu prea merge ... la cat de fricosi sunt romanii ... Very Happy By the way rubrica de care as vrea sa ma ocup este despre muzica house Razz
Sus In jos
Sisu
V.I.P.
V.I.P.
Sisu


Numarul mesajelor : 859
Varsta : 34
Localisation : Austria
Data de inscriere : 28/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime05.07.07 21:04

va ajuta si tara mea a 2-a Smile) austria
Sus In jos
http://www.scandalosmusic.com
arnold
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
arnold


Numarul mesajelor : 6
Varsta : 32
Localisation : BRuxelles
Data de inscriere : 03/07/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime06.07.07 0:41

Ar fii o chestie ce spunetzii voi ! ! !
Si de romania nu spun nimic sa nu va supar , eu deja nici in vacanta nu ma mai duc ca numai imi place tot timpul la fel nimic nu se schimba ! ! ! Ii moarta nu am 1 alt cuvant.
Va sustin pe toti ! ! !
pace
Sus In jos
http://arnold1991.hi5.com
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime06.07.07 0:45

pai bagati si tu pe aici ideile alea ce le tzi strinse sa nu ramai cu ele pana cand o sa aflii ca deja esti ungur sau stiu io ce natzie Smile

arnold e moarta rau
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime06.07.07 1:02

am o singura chestie de zis...Romania este o tara frumoasa....pacat ca e locuita!!!
Sus In jos
Loial
Tupeu de Borfas
Tupeu de Borfas
Loial


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 37
Localisation : detroit
Data de inscriere : 30/06/2007

Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime06.07.07 5:01

si ce vrei sa spui prin asta? te iei pe tine la misto ca esti roman?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce parere aveti despre tara asta? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre tara asta?   Ce parere aveti despre tara asta? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce parere aveti despre tara asta?
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ce parere aveti despre?
» Despre Romania,despre noi,despre droguri si alte murdarii
» Cenzurah - Despre
» :: Discutii despre battle ::
» Discutii despre battle.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Scandalos Music :: România tara tuturor posibilitatilor :: Discutii-
Mergi direct la: